ІсторіяВважається, що місто було засноване в 1776 році, але насправді воно набагато старіше. У 16-18 століттях територія майбутнього міста належала Запорізькій Січі. У 1635 р. Польська влада побудувала фортецю Кодак, участь у відкритті взяв майбутній гетьман Богдан Хмельницький. Вже наступного року, Козацькі сили під командуванням Івана Сулими завоювали Кодацьку фортецю, але урядові війська повернули її рфзом з реєстровцями. Козаки відвоювали Кодак у 1648 році, на початку Визвольної війни.Чим може бути цікаве місто зараз?


Безперечно, зважаючи на свою довгу історію, місто Дніпро мало багато «облич». Та яке воно сьогодні?

Поспішаємо розвіяти міфи про образ радянсько-зачинено-індустріального центру, бо сьогодні Дніпро розвивається в шаленому темпі.

Перш за все, головні візитівки міста – найдовша набережна в Європі (довгих прирічних 24 кілометрів) і найкоротше у світі метро всього на 6 станцій (хоча останні кілька років метробудування відновилося і поповнить ще на 3 станції. Тож поспішіть, поки ще дніпровське диво не перестало існувати.

Крім того, Дніпро – офіційна космічна столиця нашої країни. Запитайте будь-якого місцевого жителя, якщо нам не вірите. Так ось, з попередньої історичної довідки знаємо, що місто було закритим для іноземців через розташування Південного Машинобудівного Заводу( «Південмаш» в народі) та інших стратегічних об'єктів. А зараз цей завод виготовлює ракетоносії, які відомі та використовуються у світі.

Так, до прикладу у 2018 році американська приватна космічна компанія Firefly відкрила свій науково-дослідницький центр та виготовляє тут деталі для своїх ракетоносіїв у Дніпрі.

І звісно ж, що у космічній столиці також можна відвідати музей космонавтики, планетарій та парк ракет. Описи та більше інформації про які ви можете знайти у See&do.

Ще щось?

Так! Дніпро – це місто, де розташувався найбільший єврейський центр в світі – «Менора» (він же готель і ТЦ), де шаленими темпами розвивається інфраструктура, живе мистецтво та кипить нічне життя. Про все це та навіть більше у розділі See&do.

UNESCO

У селі Петриківка, що на Дніпропетровщині винайшли Петреківський розпис, який наразі є культурною спадшиною UNESCO.

А що ще унікального є в місті?


Розповідаємо. Тут купа унікальних фестивалів та святкувань. Ось кілька з них:

Джаз На Дніпрі

Фестиваль джазу який що року проводиться у Дніпрі на монастирському острові. Фестиваль відвідують зірки джазу з усіх куточків світу! Фестиваль триває кілька днів. Більше ви можете дізнатись на офіційному сайті фестивалю.

БеzViz

БеzViz - це крос-культурний фестиваль який проходить щорічно на монастирському острові

Сайт фестивалю: bezviz.family

Bookspace

Міжнародний щорічний книжковий фестиваль не лишить байдужим навіть тих хто не любить читати

Сайт фестивалю: bookspacefest.com

Koval fest

Всеукраїнський фестиваль ковальних виробів і рок музики

Сайт фестивалю: kovalfest.com

Kozak fest

Найбільший музичний фестиваль центральної України проводиться на честь битви під Жовтими Водами!

фейсбук сторінка фестивалю: www.facebook.com/KOZAKFEST2019


Вищеперераховані фестивалі не є кінцем списку. Зважаючи на силенну кількість подій в Дніпрі радимо слідкувати за розділом «Дошка подій».Проте погодтеся, краще все побачити на власні очі та зробити свій висновок. Чи це не причина того, щоб Дніпро стало місцем вашої наступної подорожі? Тому годі гаяти час і Go в Dnipro!